Toplum

Worms ve Berlin’de Çocuk Şenliklerine Binlerce Kişi Katıldı

İslam Toplumu Milli Görüş Berlin ve Rhein-Neckar-Saar bölgelerinde yapılan çocuk şenliklerine binlerce çocuk ve veli katıldı.
Mehmet Çalay | Hazım Damgacı
10 Haziran 2022

İslam Toplumum Milli Görüş (IGMG) Eğitim Başkanlığı Çocuk Klübü Berlin ve Rhein-Neckar-Saar bölgelerinde çocuk şenlikleri düzenledi. Şenliklere binlerce çocuk ve veli katıldı.

Worms Fatih Camii Çocuk Şenliği

İslam Toplumum Milli Görüş (IGMG) Rhein-Neckar-Saar (RNS) bölgesinde yapılan çocuk şenliği Worms Fatih Camiinde gerçekleşti. Worms Fatih Camiindeki çocuk şenliğine Bölge Başkanı Şerif Arslan ile birlikte bölge yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Ayrıca IGMG Genel Merkez hatiplerinden Oktay Dalmaz da şenliğe katılarak velilere hitap etti.

Çeşitli çoçuk oyunları ve gösterilerinin yapıldığı çocuk şenliğinde velilere hitap eden RNS Bölge Başkanı Şerif Arslan, çocuklara sahip çıkmanın geleceği inşa etmek anlamına geldiğini, çocuklara ve yeni nesillere dinleri ile kültürlerini aktarmanın önemli bir vazife olduğunu söyledi.

Bölge Çocuk Kulübü Başkanı Fatma Salmaz da çocuk şenliğini gerçekleştiren ekibe ve katılan çocuklarla velilerine teşekkür etti.

Berlinde Yarışmalı Çocuk Şenliği

IGMG Berlin Bölge Çocuk Kulübü tarafından düzenlenen çocuk şenliği de binlerce izleyici ile gerçekleşti.

Berlin çocuk çenliğinde ayrıca çeşitli sorulardan oluşan 5 bölümlü bir bilgi yarışması da yapıldı. Yarışmaya çocuklar babaları ile birlikte katıldı. Yarışma sonucunda Elif Beyza Özdemir, babası Hakan Özdemir ile birlikte birinciliği elde ederken, Enver Selim Saydam babası Selçuk Saydam ile ikinciliği, Harun Namdar da babası Hayri Namdar ile birlikte üçüncülüğü elde etti.

Berlin Çocuk enliğine IGMG Berlin Bölge Eğitim Başkanı Hamdi Erer’in yanı sıra, T.C. Berlin Büyükelçiliği Eğitim Ateşesi Erdal Tanas Karagöl de katıldı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş