Toplum

Almanya’da 100 Euroluk Ek Çocuk Parası Ödemeleri Başlıyor

Almanya’da korona destek paketleri çerçevesinde ödenecek olan her çoçuk için 100 Euroluk ek çocuk parası ödemeleri bu ay sonundan itibaren ödenmeye başlayacak. Ödemeler için müracaat şart değil.
21 Haziran 2022
@shutterstock

Almanya’da korona pandemisi dolayısıyla artan hayat pahalılığına karşı planlanan vatandaşa doğrudan ekonomik destek programı çerçevesinide kararlaştırılan ek çocuk parası ödemeleri bu ay başlıyor. Ek çocuk parası 100 Euro olarak ödenecek.

Çocuk parası alan ailelere, çocuk başına ödenecek olan 100 Euroluk ek çocuk parası, sürekli ödenen çocuk parasına ilave olarak ödenecek. Ödemelere Haziran ayı sonundan itibaren başlanacak.

Önce Çocuk Parası Ödenecek

Aileler, her çocuk için ve sadece bir alacakları ek çocuk parasını, her ay aldıkları çocuk parasından sonra alacaklar. Yani, önce çocuk parası alacaklar, daha sonraki günlerde de 100 Euroluk ek çocuk paralarını alacaklar.

100 Euroluk ek çocuk parası öçen her hangi bir müracaat yapılması gerekmiyor. Sadece, 2022 yılı içerisinde çocuk parası alıyor olma şartı bulunuyor.

2022 Yılında Doğan Çocuklar

2022 yılında doğan çocuklar için de ek çocuk parası alınabilecek. Şu ana kadar çocuk parası müracaatı yapmamış olan aileler, çocuk parası müracaatı yaptıklarında aynı zamanda ek çocuk parası da almaya hak kazanacaklar.

Öte yandan 2022 yılında doğacak olan çocuklara da doğumdan sonra bir kerelik ek çocuk parası ödemesi yapılacak.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş