Toplum

Almanya’da 49 Euro Bilet Açıklaması: 1 Mart’a Sarkabilir!

Almanya’da 49 Euro Bilet uygulamasının 1 Ocak tarihine yetişmeyeceği yönünde açıklamalarda bulunan Saksonya Anhalt Ulaştırma Bakanı Lydia Hüskens, “1 Mart gerçekçi görünüyor.” dedi.
22 Kasım 2022
@Shutterstock

Almanya’da toplu taşımada yeni yılda planlanan 49 Euro’luk bilet uygulamasının sarkacağı kaydedildi. Saksonya Anhalt Ulaştırma Bakanı Lydia Hüskens, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, uygulamanın 1 Ocak tarihinde yürürlüğe girmesinin mümkün olmadığını belirtti.

“1 Mart’a sarkabilir”

Bakan Hüskens, indirimli biletin hızlı yürürlüğe girmesinin önemli olduğunu ancak toplu taşıma şirketlerinin işleyişini bozacak şekilde de olmaması gerektiğini aktardı. Bunun için 1 Mart tarihinin ideal bir zaman olduğunu belirtti.

49 Euro bilet uygulaması

Yeni indirimli biletin yaz ayında uygulandığı gibi Almanya çapında otobüs ve bölgesel trenlerde geçerli olacağı aktarılmıştı. Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada anlaşmanın büyük bir reform olduğunu söylemiş, Federal Hükümetin yıllık 1,5 milyar Euro taahhütte bulunduğunu ifade etmişti. Maliye Bakanı, 1 Ocak’tan itibaren biletin kullanımda olması gerektiğine de dikkat çekmişti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş