Gündem

Almanya’da Müslüman Çocuk Mezarlığına Çirkin Saldırı: Mezar Taşlarını Kırdılar!

Almanya’nın Hannover şehrinde kimliği belirlenemeyen kişilerce Müslüman çocuk mezarlığına saldırı düzenlendi.
22 Kasım 2022
Hannover Müslüman Çocuk Mezarlığı

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinin başkenti Hannover’de, kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından Müslüman çocuk mezarlığına saldırı düzenlendi. Saldırı sonrası mezar taşlarının kırıldığı görüldü.

“Yetkililerden, bu olayı eksiksiz bir şekilde açığa kavuşturmalarını talep ediyoruz”

Schura Aşağı Saksonya Başkanı Recep Bilgen, yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını belirtirken, “Yetkililerden, bu olayı eksiksiz bir şekilde açığa kavuşturmalarını talep ediyoruz.” diye konuştu. Hannover polisi ilk etapta yapılan saldırıyı doğruladı.

 Iserlohn’da da benzer bir saldırı gerçekleştirilmişti

Almanya’nın Iserlohn şehrinde ocak ayında yine benzer bir olay yaşanmıştı. Kimliği bilinmeyen kişiler, yılbaşında Iserlohn mezarlığındaki Müslüman bölümünde bulunan 30 mezar taşını yerlerinden sökmüştü. Saldırganlar ayrıca söz konusu mezarlıkta bulunan dekorasyon süsleri ile bitkilere de zarar vermişti.

Almanya’da Müslümanlara yönelik 662 saldırı

Almanya’da geçtiğimiz yıl Müslüman ve camilere yönelik 662 saldırı kaydedilmişti. Saldırganların ağırlıklı olarak aşırı sağcı olduğu tespit edilmişti. Söz konusu saldırılar arasında, internet üzerinden tahrik, kişisel saldırı, tehdit mektupları ve mal tahribatı yer alıyordu. Saldırılarda 17 kişinin yaralandığı kaydedilmişti.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

Pin It on Pinterest

Paylaş