Gündem

Almanya’nın Frankfurt Kentinde Camiye Boyalı Saldırı

Almanya’nın Frankfurt kentinde, Mevlana Camii’ne boyalı saldırı düzenlendi. Cami duvarlarının kırmızı, sarı ve yeşil renkleriyle boyandığı tespit edildi.
24 Kasım 2022
@Facebook

Almanya’nın Frankfurt kentinde, Avrupa Türk-İslam Birliği’ne (ATİB) ait Mevlana Camii’ne boyalı saldırı düzenlendi. Cami duvarlarının kırmızı, sarı ve yeşil renkleriyle boyandığı tespit edildi. Siyasi motifli yapıldığı belirtilen saldırı sabah saatlerinde gerçekleştirildi.

“İslam karşıtı suçlar artıyor”

ATİB Genel Başkanı İmam Cengiz, olayla ilgili açıklamalarda bulunurken, yapılan saldırı şiddetle kınadıklarını belirtti. “Bu gibi saldırılarda geçtiğimiz dönemlerde maalesef herhangi bir azalma yok. Aksine İslam karşıtı suçlar artıyor, hatta hiçbir gün İslam karşıtı suç işlenmediği olmuyor.” diye kaydetti. Cengiz, son olarak, saldırganların bir an önce bulunması ve mahkeme önüne çıkarılmasını beklediğini ifade etti.

Müslümanlara ve camilere yönelik 662 saldırı

Almanya’da geçtiğimiz yıl Müslüman ve camilere yönelik 662 saldırı kaydedilmişti. Saldırganların ağırlıklı olarak aşırı sağcı olduğu tespit edilmişti. Söz konusu saldırılar arasında, internet üzerinden tahrik, kişisel saldırı, tehdit mektupları ve mal tahribatı yer alıyordu. Saldırılarda 17 kişinin yaralandığı kaydedilmişti.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

Pin It on Pinterest

Paylaş