Gündem

Almanya Sağlık Bakanı: “Birkaç Ay Sonra Koronayı Atlatacağız”

Almanya Federal Sağlık Bakanı Lauterbach, koronavirüs vakalarında önümüzdeki aylarda gevşeme beklediğini, ancak özellikle Noel öncesinde vatandaşların bir kez daha tedbirli davranmasını istedi.
21 Aralık 2022
Almanya Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, @shutterstock

Almanya Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Korona enfeksiyonun önümüzdeki yıl hafifleyeceğini söyledi.

Almanya ikinci kanalı ZDF’e konuşan Karl Lauterbach, virüsün daha hızlı yayılmasına rağmen, tehlikesinin azaldığını ve çıkmaz bir sokakta değişime uğradığını bildirdi. Bu durumun 2023 yılının hafi atlatılacağını gösterdiğini söyleyen Sağlık Bakanı Lauterbach vatandaşlardan yine de tedbirli olmalarını istedi.

“Özellikle Noel öncesinde, bir arada kutlama yapacağımız günlerde, şu son haftalarda ve belki de aylarda bir kez daha tedbirli olalım, birbirimizi koruyalım.” diyen Bakan Lauterbach, şu anda Almanya’da kliniklerin dolu olduğunu, alınacak tedbirlerle pandeminin yayılmasının önlenebileceğini bildirdi.

Lauterbach koronavirüsün şu andaki varyasyonunun eskilere oranla çok hızlı yayılma özelliğine sahip olduğuna dikkat çekerek, “Ama eskiler kadar tehlikeli değil.” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş