Gündem

Kuzey Kosova’da Barikatlar Kalktı, Hayat Normale Döndü

Kosova’nın kuzeyinde yer alan Mitroviça’da Sırpların, Sırbistan’dan Kosova’ya giden yollara koyduğu barikatlar kaldırıldı.
30 Aralık 2022
Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in dün barikatların kaldırılmasına yönelik yaptığı çağrının ardından Kosova’nın kuzeyindeki barikatların kaldırılmasına başlandı. @aa

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in barikatların kaldırılmasına yönelik yaptığı çağrının ardından Kosova’lı Sırplar ülkenin kuzeyindeki barikatları kaldırdı. Barikatların kaldırılması ile Kosova’nın kuzeyinde hayat normale döndü.

Mitroviça’daki Kosovalı Sırplar, eski Sırp polis memuru Dejan Pantiç’in Kosova yetkilileri tarafından tutuklamasına tepki olarak yolları iş kamyonları ve diğer ağır araçlarla kapatmışlardı.

Tutukluluk kararının ev hapsine dönüştürülmesinden sonra Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic barikatların kaladırılması çağrısında bulundu.

Aleksandar Vucic ayrıca Kosova yönetiminin Mitroviça’daki Sırplara saldıracağı iddiasıyla savaş alarmına geçirdiği orduya verdiği alarm emrini de geri çekti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş