Gündem

Kuzey Kosova’da Barikatlar Kalktı, Hayat Normale Döndü

Kosova’nın kuzeyinde yer alan Mitroviça’da Sırpların, Sırbistan’dan Kosova’ya giden yollara koyduğu barikatlar kaldırıldı.
30 Aralık 2022
Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in dün barikatların kaldırılmasına yönelik yaptığı çağrının ardından Kosova’nın kuzeyindeki barikatların kaldırılmasına başlandı. @aa

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in barikatların kaldırılmasına yönelik yaptığı çağrının ardından Kosova’lı Sırplar ülkenin kuzeyindeki barikatları kaldırdı. Barikatların kaldırılması ile Kosova’nın kuzeyinde hayat normale döndü.

Mitroviça’daki Kosovalı Sırplar, eski Sırp polis memuru Dejan Pantiç’in Kosova yetkilileri tarafından tutuklamasına tepki olarak yolları iş kamyonları ve diğer ağır araçlarla kapatmışlardı.

Tutukluluk kararının ev hapsine dönüştürülmesinden sonra Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic barikatların kaladırılması çağrısında bulundu.

Aleksandar Vucic ayrıca Kosova yönetiminin Mitroviça’daki Sırplara saldıracağı iddiasıyla savaş alarmına geçirdiği orduya verdiği alarm emrini de geri çekti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş