Dünya

Hasene’den Acil Yardım Çağrısı: “Gönülden Gelen Sıcaklık”

Hasene insani yardım derneği her yıl kış aylarında başlattığı Acil Yardım Çağrısı kampanyası kapsamındaki çalışmalarını bu sene 15 ülke ve bölgede yürütecek.
02 Ocak 2023

Kış ayı ile birlikte bastıran soğuklar ve eksiye düşen hava sıcaklıkları, ısınma ve kışlık kıyafet noktasında sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahiplerini zor duruma sokuyor. Kendilerine yapılacak yardımlar ile kışı geçirebilecek olan muhtaçlar kendilerine uzatılacak yardım elini bekliyor.

Hasene insani yardım derneğinin her yıl kış aylarında başlattığı acil yardım çağrısı bu sene 15 ülke ve bölgede yürütülecek. “Gönülden gelen sıcaklık” sloganı ile yürütülecek olan çalışmada, yardım yapanlar ile yardıma muhtaç kimseler arasında sıcak bir köprü kurulmaya çalışılıyor.

Ülkelerdeki partner kurum yetkililerinden gelen acil ihtiyaca göre belirlenen yardım kalemleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Partner kurum yetkililerinden alınan bilgiye göre ihtiyaç sahipleri bilhassa odun, kömür gibi yakacak talebinde bulunuyor. Odun, kömür gibi yardımların yanı sıra, battaniye, kışlık ayakkabı ve gıda paketleri yapılacak yardım kalemleri içerisinde yer alacak.

Acil Yardım Çağrısı 1 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında yürütülecek. Ülkelerdeki acil yardım dağıtımına 43 gözlemcinin katılması planlanıyor. Acil yardım çalışmasının yürütüleceği ülkeler: Lübnan, Ürdün, Kırgızistan, Moğolistan, Türkiye, Suriye, Bosna Hersek, Sancak, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Ukrayna, Pakistan, Kazakistan ve Fas.

Acil Yardım Çağrısına katılmak için www.hasene.org sayfası ziyaret edilebilir ve bağışta bulunulabilir.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş