Toplum

17 Yaşındaki Köln’lü Mustafa 14 Ayda Hafız Oldu

Köln’lü Mustafa Karabulut, İslam Toplumu Milli Görüş Hafızlık Kursu’nda 14 ayda hafızlığını tamamladı. Mustafa Karabulut 17 yaşında.
İskender Güngör
03 Şubat 2023

İslam Toplumu Milli Görüş tarafından 2021 yılı Kasım ayında Köln’de açılan hafızlık kursu ilk mezununu verdi.

Hafızlık öğrencilerinden Mustafa Karabulut, 2021 yılı Aralık ayında başladığı hafızlık eğitimini 2023 yılı Ocak ayında tamamladı. Mustafa Karabulut böylece 14 ay gibi kısa bir sürede hafızlığını tamamlamış oldu.

IGMG Köln Bölgesi, hafızlığını tamamlayan Mustafa Karabulut’a çeşitli hediyeler verdi. Verilen hediyeler arasında bir de tam altın yer aldı. IGMG Köln Bölge Başkanı Ali Bozkurt hediye verirken “Biz hafızlığın çeyreğini bitirenleri çeyrek, yarısını bitirenlere yarım altın, hafız olanlara da tüm altın veriyoruz. Mustafa kardeşimizde bunu hak etti.” dedi.

3-4 Yılda değil 14 Ayda Hafız Oldu

Hediye takdim töreninde konuşan IGMG Hafızlık Kursu Müdürü ve Mustafa Karabulut’un hocası Ekrem Sarıtaş da, “Orta öğretim okuluyla hafızlığı aynı anda götüren bir öğrencinin başarılı olması için normal şartlarda en az 3-4 yıla ihtiyacı vardır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de bile normal orta öğrenime gitmeyip sadece Kur’an Kursu’na yatılı devam eden çocukların hafızlıklarının en az iki yıl sürdüğüne dikkat çeken hafızlık hocası Ekrem Sarıtaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mustafa kardeşimiz hem Avrupa’da orta öğretimine devam edip hem de hafızlığını 14 ayda tamamlaması çok büyük başarıdır. Mustafa başarısıyla bizleri de motive etti. Açılalı bir buçuk yıl olmadan ilk hafızımızı mezun ettik. Mustafa evladımız bu yıl orta öğretimini de bitiriyor. İnşallah seneye meslek eğitimine başlayacak.”

Annesi Bedriye Karabulut: Sürekli Kur’an Okurdu

Mustafa Karabulut’un annesi Bedriye Karabulut oğlunun sürekli Kur’an-ı Kerim okuduğunu anlattı. “Oğlumuzun hafız olması anlatılmaz bir duygu. Mustafa Kuran aşığı biriydi. YouTube’dan sürekli kuran hafızlarını dinler onları takip ederdi. Geceleri Mustafa’nın kuran sesiyle uyanırdık sürekli Kuran okurdu. Rabbim bu duyguyu herkese yaşatsın inşallah oğlum Hafız olarak yaşamını devam ettirsin.” diyen anne Karabulut ayrıca, çocuklarını her gün kendilerine 30 km mesafede olan hafızlık kursuna ya kendisinin ya da babasının götürüp getirdiğini de sözlerine ekledi.

Baba Karabulut: Sabah Erken Kalkar Geç Saatlere Kadar Çalışır

Dünyanın en mutlu insanı olduğunu ve inanılmaz bir duygu yaşadığını ifadede eden baba Fatih Karabulut da, “Oğlumu okuldan alıp hafızlık kursuna getirirken yolda annesinin yemeklerini arabanın içinde yerdi. Geldiğimizde abdestini alıp hemen kursa girerdi. Sabah erken kalkıp geç saatlere kadar çalıştı.” dedi.

Hafızlığını 17 yaşında tamamlayan Mustafa Karabulut da, hep hafız olmak istediğini, nihayet hedefine ulaştığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Mutafa Karabulut “Kur’an sevdam 7-8 yaşlarında başladı. Hobi olarak YouTube’da ünlü hafızları sürekli dinlerdim.” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş