Gündem

IGMG ve Hasene’den Deprem Bölgesine 547 Adet Jeneratör Yardımı

IGMG ve Hasene Yardım Derneği, 547 adet jeneratörün deprem bölgesine doğru yola çıktığını açıkladı.
15 Şubat 2023

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremden etkilenen 10 ile yardım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) ve Hasene Yardım Derneği de Türkiye’deki deprem bölgesine yardımlar ulaştırmaya devam ederken, son olarak 547 adet jeneratörün Türk Hava Yolları uçağına yüklendiği ve Adana Havalimanı üzerinden deprem bölgesine doğru yola çıktığı aktarıldı.

Deprem gündemden düştüğünde dahi bu yardımlar devam etmeli

Konuyla ilgili Camia Haber’e açıklamalarda bulunan Hasene Yardım Derneği Başkanı Bekir Altaş, şu ifadeleri kullandı: “Deprem gündemden düştüğünde dahi bu yardımlar devam etmeli. Tüm şehirler yıkıldı, yeniden imar edilmesi gerekiyor. Bu imar kolay olmayacak, bugünden yarına olmayacak. Deprem bölgesini gündemimizde tutmamız gerekiyor. Depremezdelerle alakalı çalışmaları devam ettirmemiz gerekiyor.”

Bekir Altaş, son olarak tüm yardımsever vatandaşlara ve özellikle yardımların hızlı ve pürüzsüz bir şekilde ilerlemesi noktasında kolaylık sağlayan Türk Hava Yolları yönetimine teşekkürlerini iletti.

Yardımlar tüm hızıyla devam ediyor

Yapılan Yardım Kampanyası kapsamında şu ana kadar toplam 100’ü aşkın yardım tırı, 80’i aşkın yardım aracı, 333’den fazla gönüllü, 30’dan fazla arama kurtarma personeli ve 50’yi aşkın sağlık personeli yer alıyor. Buna göre depremzedelere, yiyecek, içecek, giyim, hijyen ürünleri ve ısınma malzemeleri ulaştırılmaya devam ediyor. Deprem bölgesinde ayrıca lojistik merkezi, mobil klinik, aşevi ve fırın ile depremzedelere hizmet veriliyor.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş