Gündem

Türkiye’nin Avrupa’ya Açılan Sınır Kapılarında Oy Verme İşlemleri Devam Ediyor

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı Türk seçmenlerin Kapıkule, İpsala, Pazarkule, Hamzabeyli sınır kapılarında oy verme işlemleri başladı.
27 Nisan 2023
@aa

Türkiye’de Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin Trakya’daki sınır kapılarında oy verme işlemlerine başladı. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar Türkiye’nin Avrupa’ya açılan sınır kapıları Kapıkule, İpsala, Pazarkule, Hamzabeyli ve Dereköy’de oy kullanabiliyor.

“HERKESİN OY KULLANMASINI TAVSİYE EDERİM”

Kapıkule Sınır Kapısı’nda kurulan sandıkta oy kullanan Hasan Yılmaz, seçimlerin Türkiye için hayırlı olmasını diledi. İsviçre’den memleketi Kastamonu’ya gittiğini belirten Yılmaz, “Oyumu burada kullanmayı tercih ettim. Bizler için iyi bir hizmet. Orada oy kullanmak için Zürih’te bir günümü harcayacaktım. Burası gelenler için iyi oldu. Herkesin oy kullanmasını tavsiye ederim.” diye konuştu.

Almanya’dan gelen Şaziye Şahin ise Edirne’ye dün gece geldiklerini ve oy kullanmak için otelde kaldıklarını söyledi. Yetkililerin kendileriyle ilgilendiğini anlatan Şahin, “Her şey çok güzel. Seçimler vatana millete hayırlı olsun.” dedi.

Sınır kapılarındaki oy verme işlemi 24 saat esasına göre gerçekleşecek ve 14 Mayıs Pazar günü saat 17.00’da sona erecek.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş