Gençlik

Avusturya’da Müslüman Gençler Futbol Turnuvasında Buluştu

Avusturya’nın başkenti Viyana’da 100’e yakın Müslüman genç, Viyana İslam Federasyonu Orta Öğretim Birimi tarafından düzenlenen futbol turnuvasında bir araya geldi.
RAMAZAN KOÇ
18 Mayıs 2023
@Camiahaber

Avusturya’da Viyana İslam Federasyonu Orta Öğretim Birimi tarafından düzenlenen futbol turnuvasında 100’e yakın Müslüman genç bir araya geldi. 14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenen turnuvanın sloganı “Orta Öğretim Sahada, Heyecan Burada” olurken, Turnuvanın şampiyonu IFW Leobersdorf Şubesi oldu. “Travelingo” seyahat acentasının ana sponsorluğu ile organize edilen turnuva, Viyana’nın 23. Bölgesinde bulunan kapalı halı sahada gerçekleşti.

fairplay ve kardeşlik ön planda oldu

Turnuvaya 19 farklı takım, 100‘e yakın 15 yaşaltu genç katılım sağladı. Toplam 4 Grupta 19 Takım mücadele ederken, grubu geçen ilk iki takım eleme usulü ile mücadeleye devam etti. Çekişmeli geçen müsabakaları profesyonel hakemler yönetirken fairplay ve kardeşlik ön planda oldu.

ŞAMPIYON LEOBERSDORF ŞUBESI OLDU

Takımlar şampiyonluk için ter dökerken şampiyonluk kupası final maçıyla sahibini buldu. Final maçında Leobersdorf ile Anadolu Şubesi karşı karşıya gelirken kupanın sahibi Leobersdorf oldu. Üçüncülük maçında ise Herzogenburg ile ATİB Merkez takımı karşılaştı ve üçüncülük kupasını Herzogenburg kaldırdı. “Fair Play‘‘ ödülü ise Atib Merkez‘in oldu. Öte yandan ‘‘en iyi kaleci‘‘ Mustafa Şen (Anadolu) ve ‘‘gol kralı‘‘ Selim Şen (Leobersdorf) oldu.

“Ortaöğretim sahada Heyecan Burada”

IFW Orta Öğretim Başkanı İlker Argan ise turnuvayı şu şekilde değerlendirdi: “Hamd olsun 100’e yakın gencimiz ile tekrardan bir araya gelebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. “Ortaöğretim sahada Heyecan Burada” sloganıyla hedeflerinin gençleri sportif manada harekete geçirmek ve kardeşliği pekiştirmek olduğunu söyleyen Argan, “Ahlak ve maneviyat sahibi gençler ile bir turnuvanın daha sonuna gelirken, şubelerimizi kupalar ile ödüllendirdik. Bu turnuvanın mağlubu olmadı, hamd olsun kardeşlik kazandı” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş