Gündem

Yurt dışında İkinci Tur Oylamasına Rekor Katılım: Uzun Kuyruklar Oluştu

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin, yurt dışı temsilciliklerde ve gümrüklerde oy verme işlemleri yoğun bir katılımla devam ediyor.
22 Mayıs 2023
Belçika'da Cumhurbaşkanı Seçimi için oy verme süreci yoğun katılımla sürüyor @aa

Cumhurbaşkanı Seçimi’nin, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur oylaması için yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerden oy kullananların sayısı 1 milyon 153 bin 842 oldu. Yüksek Seçim Kurulundan edinilen bilgiye göre, yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerden, yurt dışı temsilcilikler ve gümrüklerde oy kullananların toplam sayısı, üçüncü günde saat 10:30 itibarıyla 1 milyon 153 bin 842 oldu.

14 MAYIS SEÇİMLERİNDE 5 GÜNDE 697 BİN OY KULLANILMIŞTI

YSK’dan açıklamada ,”Şu ana kadar 1 milyon 99 bin 841 kişi yurt dışı temsilciliklerde, 54 bin 1 kişi de gümrüklerde oy kullandı. Oy veren seçmen sayısı toplam 1 milyon 153 bin 842 oldu” ifadeleri kullanıldı. Yurt dışı temsilciliklerde oy verme işlemleri 24 Mayıs’ta sona erecek, gümrüklerde ise 28 Mayıs saat 17.00’ye kadar devam edecek.

Cumhurbaşkanı Seçimi’nin 14 Mayıs’ta yapılan ilk tur oylamasında, 5 günde toplam 697 bin 577 seçmen sandığa gitmişti. (aa,c)

Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. turu için Almanya’da oy verme işlemi devam ediyor

 

 

 

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Hasan Damar Ağabeyimizi Hakka Uğurladık

İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarının kurucu öncülerinden dün vefat eden Hasan Damar için Dormagen Meryem Ana Camiinde cenaze namazı kılındı. Hasan Damar Türkiye’de Eyüp Sultan Kabristanına defnedilecek.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş