Toplum

Sıla Yoluna Çıkacaklara Müjdeli Haber: Gümrük Kapısından Kesintisiz Geçiş Olacak

Pazarkule Sınır Kapısı'ndaki modernizasyon çalışmaları bitti. Yurt dışında yaşayan Türkler kilometrelerce araç kuyruğu beklemeden Türkiye'ye giriş çıkış yapabilecek.
25 Mayıs 2023
@aa

Yurt dışında yaşayan milyonlarca Türkiye kökenli vatandaş özellikle yaz döneminde araçlarıyla Türkiye’ye giriş yapıyor. Günlerce süren yolun üzerine sınır kapılarında oluşan uzun araç kuyrukları gidiş ve dönüş yolunu âdeta çileye çeviriyordu. Ülkeye giriş ve çıkışları rahatlatmak amaçlı Edirne’den Avrupa’ya açılan Pazarkule Sınır Kapısı’nı genişletme çalışmaları tamamlandı.

UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞUYORDU

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Pazarkule Gümrük Kapısı’nın yeni yüzü ve kapasitesiyle hizmet vermeye başladığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, geçiş işlemlerinin kesintiye uğratılmadan tamamlanan yenileme çalışmalarının ardından gümrük kapısında peron sayısı 6’ya çıkarıldı.

PERON SAYISI 6’YA ÇIKARILDI

Modernizasyon çalışmaları kapsamında x-ray tarama ve yüz tanıma gibi diğer ilave güvenlik sistemleri de devreye alındı. Vali Kırbıyık, yenileme çalışmaları tamamlanan Pazarkule Gümrük Kapısı’nda incelemede bulundu. Açıklamada, görüşlerine yer verilen Vali Kırbıyık, yenileme çalışmalarının bittiğini ifade etti.

“GEÇİŞ İŞLEMLERİ KESİNTİYE UĞRAMAYACAK”

Çevre düzenlemesi çalışmalarının ardından resmi açılışın yapılacağını aktaran Kırbıyık, şunları kaydetti: “Pazarkule Gümrük Kapısı yeni yüzüyle ve kapasitesiyle hizmet vermeye başladı. Çevre düzenlemesi ve birkaç detay işlemin ardından açılışını yapmış olacağız. Yapılan çalışmalar esnasında tüm sürecin, geçiş işlemlerinin kesintiye uğratılmadan tamamlanması, üzerinde durduğumuz bir konuydu. İnşallah en kısa zamanda resmi açılışını yaparak çok önemli bir projemizi daha tamamlamış, Edirne’mize kazandırmış olacağız.” (aa,c)

 

Edirne Pazarkule Gümrük Kapısı’nda modernizasyon çalışmaları tamamlandı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Hasan Damar Ağabeyimizi Hakka Uğurladık

İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarının kurucu öncülerinden dün vefat eden Hasan Damar için Dormagen Meryem Ana Camiinde cenaze namazı kılındı. Hasan Damar Türkiye’de Eyüp Sultan Kabristanına defnedilecek.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş