Gündem

Almanya’da Kişisel Otolarda Sigara İçilmesi Yasaklanacak

Almanya, özellikle hamile kadınlarla çocukların bulunduğu özel otomobillerde sigara içilmesini yasaklamayı planlıyor.
07 Temmuz 2023
@shutterstock

Almanya Federal Sağlık Bakanlığı, özel otomobillerde sigara içilmesini yasaklayan bir yasa üzerinde çalışıyor. Sağlık Bakanı Kral Lauterbach, medyada konuya ilişkin yayımlanan haberlerle iligili olarak kendi kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bildirimde, “Toplumda hamile kadınlarla çocukların özellikle korunması gerekir.” açıklamasında bulundu.

Medyada yer alan haberlere göre, Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, esrar kullanımının yasallaştırılmasına dair hazırladığı ön taslak içerisinde yer alacak olan özel arabalarda sigara içme yasağını da gündeme getirdi.

Lauterbach sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Eğer arabada hamileler veya çocuklar bulunuyorsa, orda sigara yasağı bir zorunluluktur.” ifadesini kullanadıktan sonra, bu yasağın çok önceden getirilmesi gerektiğinin altını çizdi ve sigaranın hamilelerle küçük çocuklarda önemli zararlar ortaya çıkardığına vurgu yaptı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş