Gündem

Fransa’da Çıkan Orman Yangını 7 Günden Söndürüldü!

Fransa'nın güneyindeki Orta Pireneler bölgesinde, yaklaşık 500 hektar ormanlık alanın zarar görmesine neden olan yangın 7 günde söndürülebildi.
21 Ağustos 2023
@aa

Fransa’nın güneyindeki Orta Pireneler İtfaiyesinden yapılan açıklamada, 14 Ağustos’ta Orta Pireneler’e bağlı Argeles-sur-Mer yerleşkesinde başlayan ve bir kamp dahil yaklaşık 500 hektarlık yeşil alanı kül eden yangının gece itibarıyla tamamen söndürüldüğü belirtildi.

Gündem | 4 Ağustos 2023 AB: Avrupa’da İklim Felaketleri Durumu Alarm Veriyor 4 Ağustos 2023

Açıklamada, yangına müdahalede ve soğutma çalışmalarında yaklaşık 500 itfaiyecinin görev yaptığı ifade edildi. Öte yandan Fransız Meteoroloji İdaresi, kavurucu sıcaklar nedeniyle bölgede turuncu alarm vererek yangın riskine karşı uyarıda bulundu.

3 bin kişi tahliye edildi

Fransa’nın güneyinde bulunan Orta Pireneler’deki Argeles-sur-Mer yerleşkesinde çıkan ve Saint-Andre ile Sorede bölgelerine yayılan yangın nedeniyle bölgedeki 3 bin kişi tahliye edilmiş, 20’si itfaiyeci 50’den fazla kişi, alev ve dumandan zarar görmüştü. Yangın ancak üçüncü gününde kontrol altına alınabilmişti. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş