Gündem

Almanya’da Halkın Beşte Biri Sağ Popülist Görüşe Sahip!

Almanya'da yapılan bir araştırma, Almanların beşte birinin sağ popülist görüşe sahip olduğunu ortaya koydu.
30 Ağustos 2023

Almanya’da Hohenheim Üniversitesinin araştırmasına göre, ankete katılan her dört kişiden biri siyasetin “gizli güçler” tarafından kontrol edildiğini, beş kişiden biri ise kitle iletişim araçlarının “sistematik olarak yalan söylediğini” düşünüyor.

Gündem | 7 Ağustos 2023 Aşırı Sağcı AfD: Avrupa Para Birimi Eurodan Bir An Önce Vazgeçelim 7 Ağustos 2023

Ülkenin diktatörlüğe benzediğini düşünenler var

Araştırmanın sonuçlarını açıklayan iletişim bilimci Frank Brettschneider, araştırmaya katılanların yaklaşık beşte birinin sağ popülist dünya görüşüne sahip olduğunu söyledi. Katılımcıların görüşlerini detaylandıran Brettschneider, araştırmaya katılanların yüzde 16’sının ülkenin artık “demokrasiden çok diktatörlüğe” benzediği görüşüne katıldığını ifade etti.

4 bin 24 kişiyle yapılan araştırma ayrıca, federal hükümete güvenin 2022-2023 yıllarında diğer kurumlara oranla daha çok düştüğünü de ortaya koydu. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş