Gündem

Almanya’da Türk Restoranına Provokatif Filistin Mesajı

Almanya’nın Nürnberg kentinde "Edirne Ciğer" adlı restorana provokatif Filistin mesajı gönderildi. Mesajda, “Bütün Filistinlilerin ailelerine tecavüz ediliyor. Yaşasın İsrail!” ifadeleri yer aldı.  
15 Kasım 2023
@Islamiq

Almanya’nın Nürnberg kentindeki “Edirne Ciğer” adlı restoran provokatif bir mesaja maruz kaldı. Lieferando aracılığıyla bilinmeyen bir adrese büyük bir sipariş gelirken, makbuzda Orta Doğu savaşıyla ilgili bir not yer alırken, “Bütün Filistinlilerin ailelerine tecavüz ediliyor. Yaşasın İsrail!” ifadeleri yer aldı. Not Türkçe olarak yazılmış şekilde restoran sahiplerine iletildi.

“çok şaşkınız”

Almanca yayın yapan haber portalı Islamiq’e konuşan Handan adlı işletme sahibinin gelini, aldıkları mesaj karşısında büyük şaşkınlık yaşadıklarını anlattı. Lieferando teslimat servisiyle iletişime geçtiklerini belirten mağdur kadın, servisin şikayetlerine yanıt vermediğini söyledi.

“en kısa zamanda polise bildireceğiz”

Polise olayı en kısa sürede bildireceklerini de belirten Handan,”Siparişle ilgili Lieferando’dan bazı belgeler bekliyoruz. Gelir gelmez bunları polise gidip göstereceğiz.” ifadelerini kullandı. Handan ayrıca Nürnberg’de diğer işletmelerin de bu tür tehditlere maruz kaldığını vurguladı.

NSU cinayetlerini hatırladılar

Özellikle restoranda yalnız çalışan kayınvalidesinin büyük korku yaşadığını belirten mağdur kadın, “Bu olay kendisine Nürnberg’de başlayan NSU katliamlarını hatırlatıyor. Böyle bir şeyin tekrar etmesinden korkuyor.” diye ekledi.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş