Dünya

Sözleri Tepki Çekmişti: ABD’li Oyuncu İslam Karşıtı Yorumu Nedeniyle Özür Diledi

ABD'li oyuncu Selma Blair, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına ilişkin paylaşımında yaptığı "İslam karşıtı" yorumu sebebiyle sosyal medyada aldığı tepkiler üzerine özür diledi.
14 Şubat 2024
ABD’li Oyuncu İslam Karşıtı Yorumu Nedeniyle Özür Diledi

ABD’li oyuncu Selma Blair, sosyal medya platformu Instagram’da yaptığı İslam karşıtı yorum sebebiyle tepkiler üzerine özür diledi.

Blair, sosyal medya platformu Instagram’daki bir gönderiye yaptığı “İslam’ın, Müslüman ülkeleri mahvettiği ve zihinleri yozlaştırdığı” yorumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Müslüman camiasını rencide ettim”

Yorumunun ardından tepki gören ve Müslüman camiasını rencide ettiğini düşündüğünü belirterek özür dileyen Blair, yayımladığı yeni gönderisinde, “Sözlerimle incittiğim herkesten çok özür dilerim. Arkadaşlarımdan da özür dilerim. Son olarak kırdığım herkesten özür dilerim.” ifadelerini kullandı.

Özür mesajı yayımladı

Blair, eleştirilere neden olan yorumunu sildikten sonra yayımladığı özür mesajında “nefret ve yalan bilgiyle savaşmanın önemini” vurguladı. Paylaşımıyla yol açtığı rahatsızlığı kabul eden Blair, tolerans ve barışa olan bağlılığını kaydederek “Nefrete değil tolerans ve barışa adandığını” ifade etti. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş