Gündem

Almanya’da Filistin Yanlısı Paylaşımlar Yapan Kadının Evine Polis Baskını

Almanya'da polisin, sosyal medyada Filistin yanlısı paylaşımlarda bulunan kadının evine baskın düzenleyerek elektronik cihazlarına el koyduğu bildirildi.
15 Mart 2024
@shutterstock

Almanya’da polis, Filistin yanlısı paylaşımlarda bulunan kadının evine baskın düzenledi.  Kadının kimlik tespiti amacıyla geçici olarak gözaltına alınıp serbest bırakıldığı bilgisi paylaşıldı.

Berlin polisi ve savcılığının ortak açıklamasında, 41 yaşındaki kadın hakkında “anayasaya aykırı örgütlerin sembollerini kullanmak” suçlamasıyla soruşturma açıldığı ve evine baskın düzenlendiği belirtildi.

elektronik cihazlarına el konuldu

Açıklamada, kadının Ekim 2023’ten bu yana sosyal ağlarda 4 kez “Nehirden denize” sloganı gibi Hamas ve Orta Doğu’daki çatışmayla ilgili suç teşkil eden içerikler yayımlamakla suçlandığı kaydedildi. Evdeki arama sonucu üç cep telefonu, iki bilgisayar ve bir sabit diske el konulduğu, bu cihazların analizinin sürdüğü bildirildi.

Hamas, Almanya’da terör örgütü olarak sınıflandırılıyor

Kadının kimlik tespiti amacıyla geçici olarak gözaltına alınıp serbest bırakıldığı bilgisi paylaşıldı. Almanya’da “Nehirden denize özgür Filistin” sloganının bazı eyaletlerde kullanılması yasak.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Hamas ve “Filistinli Esirlerle Dayanışma Ağı”nın (Samidoun) ülkedeki faaliyetlerini Kasım 2023’te yasaklamış ve “Samidoun Almanya” derneğini feshetmişti. Hamas, Almanya’da terör örgütü olarak sınıflandırılıyor. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş