Toplum

IUA Rektörü Budak: Avrupa’da Yeni Şubeler Açacağız!

Uluslararası Amsterdam Üniversitesi’nde akreditasyon kutlaması ve iftar programı düzenlendi.
Ali Andal
25 Mart 2024

Avrupa’nın dört bir yanında Ramazan ayı münasebetiyle Müslümanların düzenlediği toplu iftar programları tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Hollanda’da Uluslararası Amsterdam Üniversitesi İftarı’nda yoğun katılımlı bir program düzenlendi. Programda ayrıca Uluslararası Amsterdam Üniversitesi’nin akreditasyonu da kutlandı.

Uluslararası Amsterdam Üniversitesi Rektörü Dr. Dr. Bahaeddin Budak @Camiahaber

“Program çok güzel geçti”

Programla ilgili Camia Haber’e açıklamalarda bulunan Uluslararası Amsterdam Üniversitesi Rektörü Dr. Dr. Bahaeddin Budak, “Program çok güzel geçti. Programa katılan tüm misafirler bizi çok memnun etti. Avrupa’da teşkilatımızın desteklediği bir üniversitenin akredite olması ayrıca bizim için çok önemli.” diye kaydetti.

“bu çalışmaları devam ettireceğiz”

Bu çalışmaları devam ettireceklerini belirten Budak, “Şu anda teoloji bölümüyle başladık, Eğitim Fakültesiyle devam edeceğiz, Sosyal Bilimler Fakültesiyle genişleteceğiz ve Avrupa’nın diğer bölgelerinde de inşallah bu üniversitemizin şubesini kurmak için gayret edeceğiz.” diye ekledi.

Türkiye Cumhuriyeti Amsterdam Başkonsolosu Mahmut Burak Ersoy @Camiahaber

Amsterdam Başkonsolosu da programda yer aldı

Programa Türkiye Cumhuriyeti Amsterdam Başkonsolosu Mahmut Burak Ersoy da katılım sağladı. Ersoy, programı düzenleyen ve kendisini davet eden üniversitenin yönetimine, ayrıca teşekkürlerini iletti. IGMG Genel Başkan Yardımcısı ve Üniversite Yönetiminde de görevli olan Dr. Abdulhalim İnam ve Ultrecht Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cok Bakker da programa misafir oldu.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş