Gündem

4 Kişinin Öldüğü Otobüs Kazasında Şoförlerin Birbiriyle Tartıştığı Ortaya Çıktı

Almanya’da 4 kişinin öldüğü Flixbus’a ait otobüs kazasında, şoförlerin birbirleri ile tartıştığı ortaya çıktı. Yolcular arasında Türk yolcu da bulunuyor
29 Mart 2024

Almanya’da Leipzig kenti yakınlarındaki A9 otoyolunda kaza yapan ve 4 kişinin öldüğü Flixbus şirketine ait otobüsün şoförlerinin birbiriyle tartıştığı ortaya çıktı. Olayda hayatını kaybedenlerin kimlikleri de tespit edildi.

Ölenlerden birisinin Alman, birisinin de Polonya vatandaşı olduğu tespit edilirken, bir yolcunun da Endonezya vatandaşı olduğu açıklandı. Dördüncü yolcunun kimliği ise kimliği tespit edilemedi. Hayatını kaybeden yolcuların hepsinin de kadın olduğu bildirildi.

Biri Çek, diğeri de Slovenyalı olan şoförlerin sarhoş olup olmadıkları ise henüz bilinmiyor. Otobüsün bağlı olduğu Umbrella şirketine ait bir başka otobüsün şoförlerinden birisi 2,4 promil alkollü çıkmıştı.

Arasında Türk Yolcu da vardı

Aralarında Türklerin bulunduğu ve 24 ülkeden yolcu taşıyan Flixbus otobüsü, Berlin’den Zürih’e giderken Leipzig kenti yakınlarında devrilmişti.

Otobüste bulunan yolcuların 18’inin Almanya, 4’ünün Afganistan vatandaşı olduğu bildirilerken, otobüste Ukrayna ve Endonezya’dan 3’er, Suriye, Peru, Polonya, Çin, Hırvatistan, Hindistan ve ABD’den 2’şer olmak yolcu bulunduğu açıklandı. Diğer yolcuların ise Türkiye, Bosna, Özbekistan, Rusya, Yeni Zelanda, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Kanada, Makedonya, İtalya, İsviçre, Slovakya, ve İran vatandaşı olduğu bildirildi.

60 Öğrencinin Bulunduğu Otobüs Kaza yaptı

Bu arada, Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde de meslek okulu öğrencilerini taşıyan bir otobüs daha kaza yaptı. İngiltere gezisinden dönen 60 öğrencinin bulunduğu otobüs Werl kasabası yakınlarında kaza yaptı. Kaza otobüsün yoldan çıkarak korkuluklara çarpması sonucu meydana geldi.

Bir meslek yüksekokulundan bir seyahat grubu o gece İngiltere gezisinden eve dönüyordu. Daha sonra kaza Werl yakınlarında meydana geldi. Yaklaşık 60 öğrencinin bulunduğu çift katlı otobüs yoldan çıkarak korkulukların üzerinden geçerek yan yattı.

21 kişinin yaralandığı kazanın şoförün kalp krizi geçirmesi sonrasında meydana geldiği tespit edildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş