Gündem

İslam Düşmanlığı Artıyor: Hessen’deki İki Camiye Saldırı

Pfungstadt ve Neustadt'ta bulunan camiler, islamofobik saldırıların hedefi oldu. Saldırılarda camilerin pencereleri kırıldı ve duvarlara yazılar yazıldı.
04 Nisan 2024

Hessen’de bulunan iki cami, İslam karşıtı saldırılara maruz kaldı. Bu durum Müslümanlar arasında korku ve endişe yarattı. Müslümanlar yetkililer saldırıların sorumlularının en kısa sürede yakalanmasını ve gerekli cezaların verilmesini talep ediyorlar.

 Pfungstadt Camii’ne Boyalı Saldırı

Perşembe akşamı saat 20:00 ile Cuma öğleden sonra saat 16:30 arasındaki zaman diliminde, kimliği belirsiz kişiler Pfungstadt’daki bir caminin cephesini ve iki penceresini beyaz ve siyah boya ile kirletti. Tanınmadan kaçan saldırganlar, birkaç yüz Euro değerinde zarar bıraktılar.

Gündem | 16 Haziran 2022 Almanya’daki Cami Saldırıları Mercek Altında 16 Haziran 2022

Neustadt Camii’ne Taşlı Saldırı

Cumartesi gecesi kimliği belirsiz kişiler, Neustadt’daki caminin pencerelerine taşla saldırdılar. Caminin bir penceresi kırılırken, diğer iki penceresi ise taş atışları sonucu zarar gördü. Polis, zararı 1.000 Euro olarak belirtti. Her iki vakada da polis soruşturma başlattı.

Müslümanlara Yönelik Saldırılar Ekim Ayından Beri Artıyor

Ortadoğu’daki çatışma sonrası Avrupa’da İslam düşmanı suçlarda kayda değer bir artış yaşanıyor. Bu suçlar arasında yalnızca fiziksel saldırılar değil, aynı zamanda hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme, mal mülk zarar verme ve anayasaya aykırı örgütlerin işaretlerini kullanma gibi eylemler yer alıyor.(MK)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş