Toplum

36.⁠ ⁠Avrupa Kuran-i Kerim Tilavet Yarışması Süreci Şube Elemeleri İle Başladı

İslam Toplumu Millî Görüş İrşad Başkanlığının organize ettiği 36. Avrupa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması şube elemeleriyle başladı. IGMG Freiburg-Donau Bölgesi'nde kazananlar belli oldu.
15 Nisan 2024

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) İrşad Başkanlığı’nın organize ettiği 36. Avrupa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması’nın hazırlıkları devam ediyor. Yarışmacılar, yıl içinde önce camilerinde daha sonra da bölgelerindeki yarışmaları kazandıktan sonra bölgeler arası elemelere katılabilecek.

IGMG Freiburg-Donau Bölgesi büyükler ve küçükler kategorisinde yapılan elemelerde küçükler kategorisinde Tuttlingen’den Ö.Faruk Soysal birinci, Blumberg’den Musab Soylu ikinci, Hüfingen’den Emir Alpaydin üçüncü, Balingen’den Ö. Ahmed Ceyhan ve Freiburg’den Y. Selim Yılmaz dördüncülüğü paylaştı.

Büyükler kategorisinde ise Balingen’den E. Ensar Emektar birinci, Lörrach’ten Nasuh Etyemez ikinci, Freiburg Bilal Ghandour üçüncü, Villingen’den I. Emre Günlü, Triberg’den Necmeddin Ayan ve Ebingen Abdulkadir Diri dördüncülüğü paylaştı.

Heyecanlı geçen şube elemelerinde okuyuşları değerlendiren jüri üyeleri ise Bölge Yönetim Kurulu İrşad Başkan Yardımcısı Mustafa Baykara, DITIB Villingen Imam Hatibi Abdülaziz Dülger ve eğitimci Nevzat Adıgüzel oldu.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş