Gündem

Almanya’da Şiddetli Yağış ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

Almanya'nın bazı bölgelerinde etkili olan kuvvetli yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Taşan dereler yolları sular altında bıraktı. Bazı havalimanları ve demir yolu ulaşımında aksamalar yaşandı.
03 Mayıs 2024
@shutterstock

Almanya’nın bazı bölgelerinde meydana gelen sağanak yağış ve şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Ulusal basında yer alan haberlere göre, bazı eyaletlerde sağanak yağış ve şiddetli fırtına su baskınlarına yol açtı, yıldırım düştü, ağaçlar devrildi, bazı havalimanları ve demir yolu ulaşımında aksamalar yaşandı.

Baden-Württemberg eyaletinde taşan dereler yolları sular altında bıraktı, mahzenleri su basması sonucu binalarda büyük maddi hasarlar oluştu.

can kaybı yok

Eyalet başkenti Stuttgart’ta yıldırım düşmesi çok sayıda itfaiye ekibinin operasyonuna yol açtı ve bazı sokaklar kapatıldı. Sigmaringen kentinde bir demir yolu sinyal kutusu yıldırım düşmesi sonucu kullanılamaz hale geldi, bu nedenle bölgede tren seferlerinin bir kısmı yapılamadı.

2021’de sel felaketinin yaşandığı Rheinland-Pfalz eyaletinin Ahrweiler bölgesinde de 300 civarında yardım operasyonu gerçekleştirildi. Maddi hasarın meydana geldiği bölgede ölü ve yaralı olmadığı açıklandı.

Trafik kazaları yaşandı

Hessen ve Kuzey Ren Vestfalya eyaletlerinde de kötü hava koşulları nedeniyle çok sayıda su baskını ve taşkın yaşandı. Eyalette ayrıca 24 trafik kazası kaydedildi. Hessen’in güneyindeki Bad Schwalbach beldesinde bir huzurevinin zemin katı su baskını nedeniyle boşaltıldı. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş