Gündem

Almanya’da İşyeri Ve Camilere Yine Saldırı Tehdidi

Aşırı sağcılar Almanya’nın Hannover kentinde Türk işyerleri ile camilere karşı ağır bir savaş başlatacakları tehdidinde bulundu.
14 Temmuz 2020

Almanya’da aşırı sağcılar Hannover kentinin Steintor mahallesinde bulunan Türk işyerleri ve camilerine saldırı tehdidinde bulundu.

Alman kamu yayın kuruluşu NDR’in Regionalmagazin Niedersachsen programının bildirildiğine göre isimsiz tehdit mektubunda bütün Türk işyerleri ve camilerine saldırmakla tehdit edildi.

Tehdit edilenler arasında mahallenin tanınmış lokantalarından Urfa Sofrası lokantası da bulunuyor. Lokantanın sahibi Mehmet Kılıç tehdit mektubunu Cumartesi posta kutusundan aldı. Mehmet Kılıç polise şikayette bulundu. Kılıç “Daha önce böyle bir durumla karşılaşmamıştık. Umarım polis bizi korur.” dedi

“Die Deutschen” imzası ile gönderilen tehdit bildirisinde “Yok edileceksiniz!” tehdidi bulunduğu gibi şu ifadelere de yer veriliyor: “Pislik herifler, defolup gidin işte! Sizden nefret ediyoruz. Steintor’da yakında şiddetli bir bir savaş olacak. Emin olun!”

Hannover polisi buna benzer çok sayıda tehdit mektubuna ulaşmış bulunuyor. Hannover savcılığı da konu ile ilgili soruşturma başlattı.

Hannover’de Türk işyerlerine gönderilen tehdit mektuplarından birisi. Tüm Türk işyeri ve camilerine: “Bir domuz, 10 bin Türk’ten daha değerlidir!”

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş