Toplum

Avrupa’dan Türkiye’ye İzine Gidenleri Babaeski’de Hasene Karşılıyor

Hasene uluslararası insani yardım derneği, karayolu ile Avrupa'dan Türkiye'ye izne gidenleri Edirne-İstanbul istikametinde Babaeski çıkışı öncesinde Metropark dinlenme alanında karşılıyor.
Murat Kubat
13 Temmuz 2020

Hasene, Avrupa’dan Türkiye’ye izine giden gurbetçileri Babaeski mevkiinde “Kısa Bir Mola, Küçük bir ikram, Gönülden gelen bir dua, Yolculuğunuzu daha dikkatli kılacaktır. Hayırlı yolculuklar dileriz…” cümleleriyle karşılıyor. Uzun ve yorucu bir yolculuğu arkalarında bırakarak Türkiye’ye ulaşan Türkiyeli göçmenler Hasene bayraklarını gördüklerinde şaşkınlıklarını ve sevinçlerini gizleyemiyorlar.

Hasene izincileri, Edirne-İstanbul Arasındaki Avrupa otoyolu üzerinde Babaeski çıkışı öncesinde Metropark Mogaz-Mola Petrol Dinlenme tesislerinde karşılıyor. Ziyaretçilere çay-kahve ikramında bulunduktan sonra, maske, dezenfektan, su ve seccadeden oluşan bir hediye paketi veriyor.

Hasene Türkiye Başkan Yardımcısı Ömer Söyleyenoğlu Babaeski mevkiinde açılan karşılama reyonu hakkında şunları söyledi:

“Yurtdışından gelen izincilerimiz bizi gördüklerinde çok mutlu olduklarını, Türkiye’ye girişte Hasene tarafından karşılanmanın kendilerini mutlu ettiğini, aileleri tarafından karşılanmış gibi hissettiklerini dile getirdiler. Yolda Hasene bayrağımız dalgalanıyor. Avrupa’da Hasene çok iyi tanınıyor. Yolda uzaktan Hasene bayrağını görenler bazı gurbetçilerimiz bunun bir reklam olduğunu düşünmüşler ve bayrağın altında fotoğraf çektirmek için durmuşlar. Akabinde çadırlarımızı gördüklerinde gelip bizlere memnuniyetlerini dile getirdiler. Bizler de burada maske, kolonya, namazlık, araba kokusu ve tanıtım broşürlerimizi takdim ediyoruz. 09.07-09.08.2020 tarihleri arasında iki hafta geliş yönünde insanlarımıza hoş geldiniz diyeceğiz; sonraki iki hafta gidiş yönünde hayırlı yolculuklar dileyeceğiz.”

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş