Gündem

Nutella’nın “Helal Değiliz” Cevabı Büyük Tepkilere Yol Açtı

Ferrero çikolata firmasının önde gelen markalarından Nutella, bir soru üzerine ürünlerinin helal olmadığını söyledi. Daha sonra gelen tepkiler üzerine ise özür dileyerek, hata yaptıklarını ve ürünlerinin helal olduğunu belirtti.
17 Eylül 2020
@shutterstock
@shutterstock

Dünyaca tanınan Ferrero çikolata firmasının önde gelen markalarından Nutella, bir kişinin Twitter üzerinden “Nutella helal mi?” sorusuna, “Hayır, helal değil” cevabı verdi, sosyal medyada bu cevaba tepki yağdı. Gelen yoğun tepkiler üzerine Twitter hesabından ikinci bir açıklamada bulunan firma, özür dileyerek, ürünlerinin helal tüketime uygun olduğunu belirtti.

“Nutella, helal tüketime uygundur”

Yapılan açıklamanın devamında ise şu sözler yer aldı: “Dünya çapında satılan Nutella, helal tüketime uygundur. Nutella üreten endüstriyel tesislerin yüzde 90’ından fazlası hâlihazırda üçüncü bir şahıs tarafından helal sertifikasına sahiptir ve geri kalan fabrikaları sertifikalandırma sürecindeyiz.”

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş