Toplum

“Hükümetin Medya Dili İle Konuşması Müslümanları Üzüyor”

Danimarka İslam Toplumu, hükümet üyelerinin Müslümanlara karşı medyanın olumsuz dilini kullanmasını kabullenmediklerini söyledi.
03 Ekim 2020

Danimarka Kültür ve Kiliseler Bakanlığı ile Göç ile Entegrasyon Bakanlığı ülkedeki iki İslamî cemaatin başkanları ile bir araya geldi. Toplantıda, Müslümanları ve İslamî cemaatleri ilgilendiren çeşitli konular ele alındı.

Toplantıya, Kültür ve Kiliseler Bakanı Joy Mogensen ve Göç ve Entegrasyon Bakanı Mattias Tesfaye katıldı.

Danimarka İslam Toplumu Başkanı (DIT: Dansk Islamisk Trossamfund) Mustafa İncikli’nin de katıldığı toplantıda, son günlerde Danimarka’da Müslümanlar hakkında yapılan çeşitli tartışmalar gündeme geldi.

Danimarka İslam Toplumu Başkanı İncikli, Danimarka medyasında İslam ve Müslümanlar aleyhinde olumsuz bir tutum olduğunu, hükümet üyelerinin de aynı dili kullanmasının Müslümanları üzdüğünü ve bunu kabullenmediklerini söyledi.

Toplantıda, Müslümanların Danimarka toplumuna entegrasyonu için yapılması gereken çalışmalar üzerinde de durulurken bu konuda her tarafa görevler düştüğü de gündeme geldi. Toplantıda, imamların kıydığı nikahların belediye evlendirme dairelerine tescilinin mutlaka yapılması gerektiği üzerinde de duruldu

DIT Başkanı Mustafa İnciklinin isteği üzerine, her iki bakanlık ile Danimarka İslam Toplumu temsilcileri bir kez daha bir araya gelecek.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş