ALMANYA
Gündem

Koronavirüs Salgınına Karşı Gençlerin Tepkisi Araştırıldı

Almanya’da SINUS araştırma şirketi, gençlerin koronavirüse karşı tepkisini araştırdı. Gençlerin virüse karşı sakin fakat temkinli olduklarının gözlemlendiği belirtildi.
07 Ekim 2020
@Shutterstock

Dünya genelinde 14-17 yaş arasındaki gençlerin hayatını koronavirüs salgını gibi hiçbir durum bu denli etkilemedi. Almanya’da SINUS araştırma şirketi bu doğrultuda gençler arası koronavirüs salgının etkileri ile ilgili bir araştırma yaptı. Buna göre, gençlerin koronavirüse karşı tepkileri araştırıldı. Araştıramada, gençlerin virüse karşı sakin fakat temkinli oldukları gözlemlendi. Ancak gençlerin koronavirüs salgınıyla alakalı endişe duydukları belirtildi.

Gençler, Aileleri İçin Endişe Duyuyor

Araştırmada, gençlerin ilk etapta kendileriyle alakalı endişe duydukları belirtildi. Bir çoğunun sosyal temas kısıtlamaları nedeniyle sosyal açıdan dışlanmış hissetmeleriyle birlikte, aileleri hakkında endişe duydukları kaydedildi. Bunlardan 16 yaşındaki bir genç, “Özellikle büyükannem ve büyükbabam yaşadıkları için benim en büyük endişem, ailemin koronavirüse yakalanması.” diye kaydetti.

Gençlerin Bir Çoğu Önlemleri Mantıklı Buluyor

Gençlere ayrıca alınan koronavirüs önlemlerini doğru bulup bulmadıkları sorulurken, büyük bir çoğunluğun, önlemleri anlayışla karşıladıkları, hatta savundukları belirtildi. Hijyen kuralları, maske zorunluluğu veya bir çok mekânın kapatılmasıyla alakalı gençlerin sadece azınlığının bu önlemlerden rahatsız olduğu, bir çoğunun ise bu önlemleri mantıklı bulduğu ve bu kurallara uydukları belirtildi.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş