Gündem

Kuzey Ren Vestfalya’da Toplu Taşımada Grev Var

Salı günü eyalette grev sebebiyle Dortmund ve Bochum hariç özellikle toplu taşıma hizmetleri verilmeyecek.
18 Ekim 2020
Salı günü Kuzey Ren Vestfalya'da toplu taşıma yapılmayacak @verdi_Westfalen

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinde kamu işverenleri ile ver.di sendikası arasında anlaşma sağlanamadı. Ver.di sendikası Dortmund kentinde başlattılan grevin eyalette yaygınlaştırılacağını bildirdi. Salı günü çeşitli kamu hizmetlerinin verilmeyeceği grev daha çok toplu taşıma alanında etkili olacak.

Pazartesi günü Dortmund ve Bochum şehirlerinde uyarı grevleri yapılacağı için bu iki şehirde toplu taşıma grevleri Salı günü kısıtlı yapılacak. Bu iki şehirde Müşteri Hizmetleri Merkezleri ile bilet kontrolleri hizmetleri verilmeyecek.

Ver.di sendikasından yapılan açıklamaya göre, kamu iş verenleri ile çalışanların ücretlerinin artırılması konusunda çıkan anlaşmazlık sonrasında Salı günü tüm gün boyunca iş bırakılacak.

Koronavirüs önlemleri sebebiyle Dortmund, Essen ve Köln gibi büyük şehirlerde grev sebebiyle yapılacak olan mitingler ise ilgili idare ile yapılan görüşme sonrasında gerçekleşecek.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş