Toplum

IGMG Bölgelerinde Yeni İsimler Görevde

İslam Toplumu Millî Görüş yönetiminde 4 bölgede bölge başkanlıkları istişareleri yapıldı. İstişareler sonucu belirlenen isimlerin atamaları da yapıldı.
02 Kasım 2020
IGMG Gençlik Teşkilatı Başkanı Ünal Ünalan, Köln Bölge yeni Başkanı Ali Bozkurt’a görev belgesini verdi.

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Köln, Düsseldorf, Kuzey Ruhr ve Kuzey Hollanda bölgelerinde görev süresi dolan bölge başkanları ile ilgili istişareler yapıldı. Görev için yeni belirlenen isimler Genel Merkez Yürütme Kurulu üyelerinden temsilcilerin bulunduğu toplantılarda açıklandı.

Köln Bölgesi’nde 3 yıllık görev süresi dolan Selahattin Demirci bölge başkanlığı görevini Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Ali Bozkurt’a teslim etti. Atama kararını Gençlik Teşkilatı Başkanı Ünal Ünalan ile IGMG Hac Umre Başkanı Tahir Köksoy, Köln Bölge Cemiyet Başkanları Toplantısı’nda ilan ettiler.

Düsseldorf Bölgesinde ise iki dönemdir Bölge Başkanlığı yapan Bayram Kılıç’ın bir dönem daha görevde kalmasına karar verildi. Hacı Bayram Veli Camii’nde yapılan progragramda karar bölge ve şube idarecilerine de açıklandı.

Kuzey Ruhr Bölgesinde 9 yıldır hizmet eden Bölge Başkanı Ufuk Ulun yerine Saffet Gündoğdu bölge başkanlığına getirildi. Yapılan istişarenin sonucu 31 Ekim’de olağan olarak yapılan Şube Başkanları Toplantısı’nda duyuruldu.

Kuzey Hollanda Bölgesinde ise 26 Ekim tarihli divan kararı ile Oktay Dalmaz yerine Mustafa Hamurcu göreve atandı. Atama kararı bölgede 1 Ekim’de yapılan Şube Başkanları Toplantısı’nda ilan edildi.

Devir teslimlerinin yapıldığı Kuzey Ruhr, Düsseldorf ve Kuzey Hollanda bölgelerindeki toplantılarda IGMG Genel Merkezinden Adem Kaya ve Mehmet Ateş hazır bulundu. Yapılan konuşmalarda yapılan hizmetlerden dolayı önceki bölge başkanlarına teşekkür edilirken yeni göreve gelen isimlere de muvaffakiyet temennilerinde bulunuldu.

Kuzey Hollanda Şube Başkanları Toplantısı’nda bölge başkanı ataması açıklandı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş