Almanya
Gündem

Almanya 9 Kasım’dan İtibaren Türkiye’nin Tamamını Riskli Bölge İlan Etti

Almanya, 9 Kasım’dan itibaren Türkiye’nin tamamını riskli bölgeler arasına alacak. Buna göre Türkiye’den gelenler, ev karantinasına tabii tutulacak. Türkiye'den negatif PCR test sonucu ile gelenlere ise karantina uygulanmayacak.
04 Kasım 2020

Almanya, yeni alınan koronavirüs önlemleri kararları kapsamında, 9 Kasım’dan itibaren Türkiye’nin tamamını riskli bölgeler arasına alıyor. Buna göre Türkiye’den Almanya’ya gelen herkes karantinaya girmek zorunda olacak. Uygulamanın eyaletlerde tam olarak nasıl şekilleneceğine ise eyalet hükûmetleri kendileri karar verecek.

Negatif PCR Test Sonucu ile Gelenlere Karantina Yok

Öte yandan Almanya’ya giriş yapmadan 48 saat önce PCR testi yaptıran kişiler, sonucun negatif çıkması durumunda karantina zorunluluğundan muaf tutulacak. Test yaptırmayanlar ise karantinaya tabi tutulacak ve 10 günlüğüne evlerinde durmak zorunda olacak. Vatandaşlar, Almanya’da yaptıracakları PCR testi sonucunun negatif çıkması durumunda ise geldikten beş gün sonra karantinadan çıkabilecek.

Ayrıca Almanya’ya geldikten en geç 10 gün sonraya kadar yapılan testler ücretsiz olacak.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş