KORONAVİRÜS
Gündem

Türkiye’den Almanyaya Gelecekler, Yolculuktan Önce Bildirimde Bulunacak

Koronarisk bölgesinden Almanya’ya gelenler, yolculuğa başlamadan önce Almanya’ya geleceklerini online olarak bildirmek zorunda. Bildirim zorunluluğu bu Pazar Almanya saati ile 18.00’de başlıyor.
08 Kasım 2020
@Shutterstock

Almanya koronavirüs tedbirleri kapsamında koronavirüs risk bölgesi ilan edilen bölgelerden ülkeye gelenlerin, yola çıkmadan önce online bildrimde bulunmlaarını istiyor. 9 Kasım 2020 Pazartesi günüünde itibaren Türkiye’den gelen yolcular da, ön bildirimde buunmak zorundalar.

Çeşitli hava yolları da yolcu ve seyehat acantalarını konuya ilişkin olarak uyardı ve yolcuların Almanya seyahatleri öncesinde online ön bildirimde bulunmalarınıistedi.

Hava yolları yaptıkları açıklamada “Almanya’ya seyahat edecek olan yolcular uçuş öncesinde resmi www.einreiseanmeldung.de adresli website üzerinden Almanya’ya gelişlerini önceden dijital (online) kayıt oluşturarak bildirmek zorundadırlar.” Şeklşnde uyarıda bulundu.

Almanya giriş için ön bilgilndirme ypılacak olan www.einreiseanmeldung.de sayfasına Almanya saati ile 08.11.2020, saat 18.00 itibarıyla erişilebilecek.

Teknik sebeplerden dolayı websitesi üzerinden kayıt oluşturulamadığı durumda “Ersatzmitteilung” adlı 2. ekteki yedek bilgi formun doldurulması gerekiyor.

Türkiye’de bulunmuş olup Almanya’ya gelecek olan yolcuların Almanya varışlarında 48 saatten eski olmayan negatif PCR test raporunu Türkiye’de uçuş öncesinde ibraz etme zorunluluğu da devam ediyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş