Gündem

Danimarka “Zombi” Vizonları Konuşuyor

Danimarka’nın Jutlandia bölgesinde gömülen koronavirüslü vizonlar sebebiyle dışarıya gaz sızması halkı tedirgin etti. Medya toprak üstüne çıkan vizonları “zombi”ye benzetti.
Şevki Şahin
14 Aralık 2020
Danimarka'da itlaf sonrasında gömülen vizonlar toprak üstüne çıktı.

Danimarka’da kürk yapımında kullanılan vizonlara koronavirüsü bulaşması üzerine başlayan vizon tartışması “zombi” vizon tartışmasına döndü. Zombi tartışması, Jutlandia bölgesinde gömülen vizonların cesetlerinin bir kısmının toprak üstüne çıkması ile ülke gündemine yeniden taşındı.

Danimarka’da milyonlarca vizon, mutasyona uğrayan koronavirüs taşımaları sebebiyle itlaf edilmişti. İftlaf edilen vizonlar da gömülmüştü.

Jutlandia bölgesine bağlı Holstebro şehrindeki bir askeri kışlanın eğitim alanı yakınlarına gömülen vizyonlar toprak üstüne çıktı. Toprağın kumlu olması sebbiyle ayrıca, oluşan gazlar da toprak üstüne çıkmaya başladı.

Emniyet Basın Sözcüsü Thomas Kristensen, olaya ilişkin yaptığı açıklamada “Çürümeyle beraber gittikçe genişleyen bir gaz oluşuyor ve en kötüsü de bu sıkışan gaz dışarı doğru sızmaya başlıyor.” dedi.

Polis, muhtemel meraklıların alana girmesini önleme amacıyla vizonların gömülü olduğu alanın çevresine çit ördü. Bu arada ölmüş ve gömülmüş vizonlardan virüs bulaşma ihtimalinin az olduğu da bildirildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş