ALMANYA
Gündem

Almanya’da Eşiyle Yürüyüşe Çıkan İmama Saldırı: Hayatını Kaybetti!

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde eşiyle yolda yürüyen bir imam, iki kişi tarafından saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti. Saldırının nedeni henüz bilinmiyor.
24 Aralık 2020
©shutterstock

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde bulunan Ebersbach şehrinde bir imam, kimliği bilinmeyen iki kişi tarafından saldırıya uğradı. Pakistan kökenli olan ve Stuttgart şehrinde dünyaya gelen 26 yaşındaki imam, saldırıda hayatını kaybetti. Eşi ise saldırıyı hafif yaralarla atlattı.

Olay yerinde Hayatını Kaybetti

Ulm polisinden yapılan açıklamaya göre, genç imamın eşiyle birlikte yürüyüşe çıktığı kaydedildi. İmamın eşinin polise verdiği bilgide, kimliği bilinmeyen iki kişinin bir alt geçit yakınlarında yanlarına yaklaştığı belirtildi. Saldırganların genç imama saldırdığı ve kendisinin ağır yaralanarak yere düştüğü kaydedildi. Yapılan kurtarma müdahelelerine rağmen olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi. Saldırganların ise olayın ardından kaçtıkları ifade edildi.

Özel bir komisyon kuruldu

Saldırının nedeni henüz tespit edilemezken, saldırganların bulunması için özel bir komisyon kuruldu. Polis, saldırganların izini sürmeye başladığını fakat henüz yakalayamadığını açıkladı. Yapılan arama operasyonunda ayrıca bir de helikopter görevlendirildi.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş