Toplum

IGMG Köln Bölgesi’nde “Toplum İçin El Ele” Aksiyonu

IGMG Köln Bölgesi, "Toplum için el ele" aksiyonu başlattı. Aksiyon çerçevesinde karantinada olan ya da dışarı çıkma imkânı olmayan yaşlı insanların ihtiyaçları, cami yönetimleri tarafından alınıp evlere teslim ediliyor.
29 Aralık 2020
İhtiyaç sahipleri "Toplum için elele" aksiyonu ile, gerek Köln Bölgesine gerekse bulundukları yerdeki camilere telefon ederek ihtiyaçlarını giderebiliyor.

İslam Toplumu Millî Görüş Köln Bölgesi’ne bağlı bütün camiler, koronavirüs salgını sebebiyle ihtiyaçlarını gideremeyen yaşlı insanlara veya karantina nedeniyle dışarı çıkamayan insanlara  yardımcı oluyor.

“Toplum için el ele” aksiyonu çerçevesinde marketlerden alışverişlerini yapamayan, eczanelerde gidip ilaçlarını ve maskelerini alamayan yaşlılara, cami yönetimleri yardımcı oluyor.

Köln’ün Nippes mahallesindeki Fatih Camii “Toplum için el ele” aksiyonuna başlamış camilerden biri. Cami yönetimi, karantina altında bulunan veya risk gurubunda olduğu için dışarı çıkamayan yaşlı insanların ihtiyaçlarını gideriyor. Bu kişilerin temel ihtiyaçlarının yanı sıra, ilaç ve maskeleri de alınıp kendilerine teslim ediliyor.

“Toplum için el ele” aksiyonu ile ilgili bilgi veren İslam Toplumu Millî Görüş Köln Bölge Başkanı Ali Bozkurt şu açıklamayı yaptı: “Pandemi sürecinde insanlar evlerinde kalmak zorundalar. Karantinada kalan kardeşlerimiz için cemiyetlerimizle birlikte bu aksiyonu başlattık. Aksiyonumuzu afiş çalışmasıyla şubelerimize duyurduk. Şubelerdeki arkadaşlarımız maske olsun ilaç olsun veya marketlerden ihtiyaçlar olsun, sürekli çevresindeki komşuların hizmetini görüyor.”

İhtiyaç sahipleri “Toplum için elele” aksiyonu ile, gerek Köln Bölgesi’ne gerekse bulundukları yere en yakın IGMG camisine telefon ederek ihtiyaçlarını giderebiliyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş