İSVEÇ
İsveç

İsveç’te Belediye Otobüsünde Müslümanlara Baltalı Tehdit: Hepinizi Öldüreceğim

İsveç'in Malmö kentinde belediye otobüsünde bir kişi, elindeki baltayla Müslümanlara tehditler savundu. "İslamcılar nerede? Hepinizi öldüreceğim" diye bağırdı. 
05 Mart 2021
@Shutterstock

İsveç’in Malmö kentinde bir kişinin, belediye otobüsünde, elindeki baltayla Müslümanlara tehditler savurduğu kaydedildi. Aftonbladet gazetesinde yer alan habere göre, söz konusu İslam düşmanı kişinin, “İslamcılar nerede? Hepinizi öldüreceğim” diye bağırdığı ifade edildi.

“Irkçılar, Müslümanlarla İsveçliler arasında olay çıkarmaya çalışıyor”

Farklı Renkler Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel, aşırı sağcı ve ırkçıların Müslümanlar ve İsveçliler arasına fitne sokup olaylar çıkarmaya çalıştığının altını çizdi. İsveç’in Jönköping şehrine bağlı Vetlanda ilçesinde 3 Mart’ta 22 yaşlarında sığınmacı Afganistan vatandaşının bıçakla 8 kişiyi yaraladığı saldırıyı anımsatan Yüksel, “Saldırıyı gerçekleştiren şahsın büyük psikolojik sorunları olduğu ve ağır uyuşturucu haplar kullandığı ortaya çıktı. Savcı da saldırının terörle ilgisi olmadığı ve cinayete teşebbüsten soruşturma başlattığını duyurdu. Buna rağmen aşırı sağcı ve ırkçı çevreler olayı terör saldırısı gibi lanse edip kara propagandayla halkı kışkırtmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı. İsveç’in barış ve demokrasi ülkesi olduğunu kaydeden Yüksel, farklı dinlerden ve görüşlerden insanların birbiriyle uyum içinde yaşadığını, halkın aşırı sağcıların kara propagandasına kapılmamasını istedi.

Malmö Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Evelina Olsson, söz konusu kişinin kısa sürede tutuklandığını ve şahsın yakalanması sırasında polisi de tehdit ettiğini söyledi.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş