ALMANYA
Gündem

Almanya’dan Bu Yaz Sıla Yoluna Çıkacaklara Sevindirici Haber

Almanya Turizm Sorumlusu Thomas Bareiss, vatandaşların yaz aylarında sıkıntısız bir şekilde yurt dışına çıkabileceklerini ifade etti.
05 Mart 2021
@aa

Almanya’da hükûmetin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiss, yaz tatiliyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Bareiss, vatandaşların yaz aylarında sıkıntısız bir şekilde yurt dışına çıkabileceklerini ifade etti. “Yaza kadar tüm vatandaşların aşılanmış olmasını ve yurt dışına seyahat edebilmelerini ümit ediyorum.” diye kaydetti.

“İnsanları kalıcı olarak evlerde tutamayız”

Thomas Bareiss, daha önce yaptığı açıklamada da bu yıl seyahatin, paskalya tatilinden itibaren, vaka sayılarındaki gidişatın düzelmesiyle birlikte mümkün olabileceğini belirtmişti. Seyahatlerin gereksiz bir şekilde zorlaştırılmaması noktasında uyarıda bulunan Bareiss, “İnsanları kalıcı olarak evlerde tutamayız.” ifadelerini kullanmıştı.

Sıla Yolu Güzergâhındaki Ülkeler PCR Testi İstemiyor

Öte yandan Avrupa-Türkiye güzergâhı üzerindeki ülkelerden transit geçişler için PCR testi istenmediği açıklandı. Türkiye’nin Sırbistan Büyükelçiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, transit geçiş yapacak yabancı uyruklu kişilerin, PCR testinden muaf oldukları belirtildi. Bu kişilerin, ülkeye giriş yaptıktan en geç 12 saat içerisinde çıkış yapmaları gerektiğinin altı çizildi.(bb)

En Çok Rezervasyon Alan Şehir Antalya

Alman Seyahat Acenteleri Birliği’nin (DRV) bültenine göre ocak ve şubat aylarında en çok rezervasyon alan ülkeler arasında Türkiye’nin ikinci, şehirler arasında ise Antalya’nın birinci sırada olduğu açıklandı.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş