ALMANYA
Gündem

Almanya’da Paskalya Döneminde Ek Resmî Tatil Yok, Sıkı Önlemler Var!

Almanya’da paskalya döneminde planlanan iki günlük ek resmî tatil uygulaması iptal edildi fakat bu dönemde sıkı önlemlerin uygulanacağı açıklandı.
25 Mart 2021
Almanya'da paskalya döneminde “evde kalıyoruz” prensibinin geçerli olacağı kaydedildi. @shutterstock

Almanya’da paskalya döneminde koronavirüs salgını kapsamında sıkı önlemlerin uygulanacağı açıklandı. Buna göre sosyal temasın kısıtlanacağı ve toplanmaların yasaklanacağı belirtildi. Ülkede 1-5 Nisan tarihleri arasında “evde kalıyoruz” prensibi geçerli olacak.

Almanya’da Paskalya döneminde 5 kişi bir araya gelebilecek

Bu prensip kapsamında azami iki ev ahalisinden 5 kişi (14 yaşından küçükler sayılmayacak) bir araya gelebilecek. Söz konusu tarihlerde aile ziyaretleri de sadece iki aile ve 5 kişi ile sınırlandırılacak. Almanya’da paskalya döneminde buna göre (noel döneminde olduğu gibi) koronavirüs önlemleri kapsamında sosyal temas kısıtlamalarında gevşemeye gidilmeyecek.

Eyaletler arası seyahat mümkün mü?

Ülke içerisinde seyahatler söz konusu tarihlerde de mümkün olacak fakat konaklama imkânı mevcut olmayacak. Hotel ve pansiyonlar bu dönemde de turistler için kapalı tutulacak. Konaklamalar sadece özel durumlarda (iş seyahatlerinde) söz konusu olabilecek. Bazı eyaletlerde ayrıca acil durumlarda, akraba ziyaretleri nedeniyle hotellerde konaklama mümkün olacak. Günübirlik gezilerde ise herhangi bir kısıtlama söz konusu olmayacak.

Günlük Vaka Sayısı Yine 20 Bini Aştı

Öte yandan Almanya’da ocak ayından bu yana günlük vaka sayılarında en yüksek seviyeye ulaşıldı. Robert Koch Enstitüsü‘nden yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 22 bin 657 vaka tespit edildi ve 228 kişi hayatını kaybetti. Buna göre ülke genelinde hayatını kaybeden toplam kişi sayısı 75 bin 440’a ulaştı. Buna göre ülke genelinde hayatını kaybeden toplam kişi sayısı 75 bin 440’a ulaştı.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş