Toplum

Hollandalı Müslümanlardan 500’e Yakın Aileye Gıda Yardımı

IGMG Rotterdam Ayasofya Camii, ihtiyaç sahipleri için temel gıda ürünleri topladı. 500’e yakın aileye yetecek bir kamyon dolusu ürün, Rotterdam Temel Gıda Bankası’na teslim edildi.
02 Nisan 2021
IGMG Rotterdam Ayasofya Camii, 500’e yakın aileye yetecek temel gıda ürünleri topladı ve Rotterdam Temel Gıda Bankası’na teslim edildi. @Camiahaber

Hollanda İslam Federasyonu (NIF) Güney Hollanda Bölgesi Rotterdam Ayasofya Camii, örnek bir proje ile ihtiyaç sahipleri için temel gıda ürünleri topladı. Bölgedeki hayırsever Müslümanların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen proje kapsamında yaklaşık 500 aileye yetecek ürün toplandı.

“yardımda bulunmak istediğimizi söyledik”

Konuyla ilgili Camia Haber’e açıklamalarda bulunan Rotterdam Ayasofya Camii Başkanı Mustafa Azmaz, projenin başlangıç süreciyle alakalı konuşurken, camilerine yakın bir noktada bir gıda bankasının açıldığını gördüklerini ifade etti ve “Orada oluşan kuyrukları görünce, ne kadar yardıma muhtaç insanın bulunduğunu fark ettik ve bu sene gıda bankasıyla irtibata geçelim diye düşündük. Kendilerine yardımda bulunmak istediğimizi söyledik.” diye kaydetti.

“Çok güzel geri dönüşler aldık”

Bankanın bu teklifi memnuniyetle kabul ettiğini belirten Azmaz, söz konusu yardım kampanyasını sosyal medya üzerinden ve cuma namazında duyurduklarını ve çok güzel geri dönüşler aldıklarını kaydetti. “Cuma günü herkes evinden olsun, caminin marketinden olsun alışveriş yapıp getirdiler.” diye konuştu.

“birçok insan açlık sınırında”

Hollanda’da mevcut durumda açlık sınırında olan birçok insanın bulunduğunu da belirten Başkan Azmaz, Müslüman olsun olmasın, ayrım yapmadan, tüm yardıma muhtaç insanlara yardımlarını ulaştırdıklarını sözlerine ekledi. Ayrıca projenin Hollandalılar tarafından da memnuniyetle karşılandığını ifade etti.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş