Gündem

Almanya’da Polisin Silahla Vurduğu Türkiye Kökenli Ağır Yaralandı

Almanya'da polisin, 63 yaşındaki Türkiye kökenliyi silahıyla vurarak ağır yaraladığı bir videonun ortaya çıkması sosyal medyada büyük tepki çekti. Mağdur yakınları Camia Haber'e konuştu.
03 Nisan 2021
@aa

 Almanya’nın Bavyera eyaletinde bulunan Krumbach beldesinde polisin, kimlik kontrolü sırasında bir Türk’ü silahıyla vurarak ağır yaraladığı bir videonun ortaya çıkması sosyal medyada büyük tepki çekti. Dün meydana gelen olayla ilgili yayımlanan videoda 63 yaşındaki H.T’nin, elindeki oyuncak kamyonu polise doğru savurduğu, polisin de yakın mesafeden tabancasıyla H.T’ye 3 el ateş ettiği görülüyor.

ciddi şekilde yaralandı

Polis olayla ilgili yaptığı açıklamada, perşembe günü öğleden sonra Krumbach’ta polisin silahla vurması sonucu bir kişinin ağır yaralandığını belirtti. Açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Başkasının mülkünde bulunan 63 yaşındaki kişi, polis tarafından uyarılmasına rağmen, polisle işbirliği yapmadığı gibi zamanla daha agresifleşip devriye ekibini tehdit ederek, elinde keskin bir cisimle hücum etti. Biber gazı ve uyarı ateşi işe yaramadı, kişi polis tarafından ateş edilerek vuruldu ve ciddi şekilde yaralandı.”

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi. Vurulan kişinin hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı.

7 El Ateş açıldı

Camia Haber’e gelen bilgilere göre mağdur H.T’nin bir takım rahatsızlıkları olduğu  ancak akıl sağlığının yerinde olduğu belirtildi.  Polisin 7 el ateş açtığını, 4 tanesinin mağdur şahsa isabet ettiğini kaydedilirken, H.T’nin yoğun bakımda tedavisinin de devam ettiği kaydedildi.  (AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş