Toplum

Almanya’da Müslümanlardan İhtiyaç Sahiplerine İftar Paketi Yardımı

Almanya’nın Finnentrop şehrindeki İslam Toplumu Millî Görüş Camisi, Ramazan ayı boyunca yardıma muhtaç insanlara iftar paketleri dağıtıyor.
16 Nisan 2021
@Camiahaber

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalta eyaletindeki Finnentrop şehrinde bulunan İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Camisi’nde “İftar To Go” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Başta mülteciler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yönelik organize edilen proje kapsamında, iftar paketleri Ramazan ayı boyunca Perşembe-Cuma günleri arası haftada dört gün dağıtılıyor.

“Yüzde 90 mülteciler geliyor”

Konuyla ilgili Camia Haber’a açıklamalarda bulunan IGMG Finnentrop Şube Başkanı Ramazan Olmaz, ilk paketlerin dağıtıma başladığını belirtirken, “Dün ilk gün olmasına rağmen 30-35 paket dağıttık. Yüzde 90 mülteciler geliyor. Bunun yanında bizim cemaatten 70-75 yaşlarında, yalnız olan, yemek pişirme imkânı olmayam cemaatimizden de gelen oluyor.” diye kaydetti.

“herkese yardım etmek istiyoruz”

Aynı projeyi geçen sene de yaptıklarını ifade eden Olmaz, “Bu anlamda bu yıl da böyle bir hizmet başlatmak istediğimizi söyledik belediyeye. Onlar da sağ olsunlar o anlamda baya bir esnek davrandılar.” diye konuştu. Hedeflerinin sadece Müslümanlara değil, muhtaç olan herkese yardım etmek olduğunun da altını çizdi.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş