Gündem

THY, Yurt Dışındaki 8 Şehirden Ankara’ya Direkt Uçuş Başlattı

Türk Hava Yolları (THY) AnadoluJet ile, yurt dışından Ankara'ya doğrudan uçuş yaptığı şehirlere 8 yeni şehir daha ekledi. Ankara'ya direk uçuş yapılacak yeni kentler Köln, Münih, Amsterdam, Basel, Cenevre, Lyon, Tahran ve Kiev oldu.
27 Nisan 2021
AnadoluJet, Köln, Münih, Amsterdam, Basel, Cenevre, Lyon, Tahran ve Kiev'den Ankara'ya direkt uçacak. @aa

Türk Hava Yollarının (THY) markası AnadoluJet, yurt dışından Ankara’ya doğrudan uçuş yaptığı şehirlere 8 yeni şehir daha ekledi.Ankara’ya direk uçuş yapılacak yeni kentler Köln, Münih, Amsterdam, Basel, Cenevre, Lyon, Tahran ve Kiev oldu.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Ankara’yı tüm dünyaya bağlamanın kendi üzerlerinde bir sorumluluk olduğunu söyledi. Aycı, “Bu yaz itibarıyla 22 dış hat ve haftalık 56 frekansa kavuşmuş olacağız. Başkentimizi merkez alarak kanatlarımızı açmaya devam ediyoruz. Önce tüm Anadolu üzerine şimdi de yurt dışına kanat açıyoruz. AnadoluJet tarafından icra edilecek bu seferler, Anadolu’da ve gurbette yaşayan vatandaşlarımızı, iş insanları, turistleri, herkesi birbirine bağlayacak.” dedi.

Direkt uçuşlar 22 dış hat ve haftalık 56 frekansa yükseldi

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, AnadoluJet ile Almanya’da 8 farklı şehir olmak üzere Avusturya, Danimarka, İsveç, Fransa’da 2 farklı şehir, İngiltere, Azerbaycan, Irak, Hollanda, İran, Ukrayna, İsviçre’de 2 farklı şehirden doğrudan uçuşların yapılacağını söyledi.

Bu arada, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran da mevcut hatlara ek olarak Almatı, Aşkabat, Bişkek, Taşkent, Kahire, Amman, Beyrut ve Erbil’e direkt uçuşlar konulmasını istedi. (c/aa)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş