Dünya

Kabil’de Okul Önünde Düzenlenen Bombalı Saldırıda Ölenlerin Sayısı Yükseliyor

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bir okulun önünde 9 Mayıs'ta iftar saatinde düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 50'yi aştı.
10 Mayıs 2021
@aa

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tarık Aryen Afganistan’ın başkenti Kabil’de 9 Mayıs’ta Daşt-i Barçi bölgesinde Seyid-ü Şüheda Okulu önünde dün iftar saatinde düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısının 50’yi aştığını, saldırıda yaralananların sayısının ise 100’ü geçtiğini ifade eden Aryen, ölü sayısının daha da artmasından endişe edildiğini belirtti.

EĞİTİM MERKEZİ SAVAŞ DOKUNULMAZLIĞINA SAHİP

Aryen, saldırının önce bomba yüklü araçla ve ardından da bölgeye yerleştirilen iki ayrı bombanın patlatılmasıyla gerçekleştirildiğini kaydetti. Eğitim merkezlerinin savaş dokunulmazlığına sahip ve bu saldırının savaş suçu olduğunu dile getiren Aryen, saldırıdan Taliban’ı sorumlu tuttu. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı. Taliban ise saldırıyla bağlantılarının olmadığını ve saldırıyı kınadıklarını açıklamıştı.

IGMG BAŞKANI KEMAL ERGÜN SALDIRIYI KINADI

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saldırıyı şiddetle kınadığını bildirdi. Ergün, “Afganistan’ın başkenti Kabil’de bir kız okuluna yapılan terör saldırısında 68 çocuk öldü, yüzlercesi yaralandı. Bayram arefesinde bu caniliğe kalkışanları lanetliyorum. Ölenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır diliyorum.” dedi. (AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş