Gündem

Almanya Sağlık Bakanı Cami Önlerinde Aşı Merkezleri Kurmak İstiyor

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, aşı kampanyasıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, cami, kilise ve süpermarket önlerinde aşı merkezleri oluşturulması gerektiğini ifade etti.
27 Mayıs 2021

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, koronavirüse karşı devam eden aşı kampanyasına bir yenilik daha getirmek istiyor. Spahn, hâli hazırda çeşitli aşı merkezlerinde ve muayenehanelerde devam eden aşılamaların, daha kolay ulaşım sağlanabilecek mekânlara taşınması gerektiğini savunuyor.

“Online kayıt birçok insan için engel teşkil ediyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Spahn, aşılanma imkânının cami, kilise ve süpermarket önlerinde de oluşturulması gerektiğini ifade etti. Açıklamanın devamında ise “Online veya telefon ile muayenehane veya aşı merkezlerine ulaşıp kayıt yaptırmak bir çok insan için engel teşkil ediyor. Bu kişiler için de bir aşılama imkânı sağlanmalı.” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşların yüzde 40’ında fazlası aşılandı”

Mevcut durumda aşı kampanyasının hız kazandığı belirtilirken, vatandaşların yüzde 40’ından fazlasının ilk aşıyı olduğu ifade ediliyor. Kampanyayla ilgili bugün öğleden sonra Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eyalet başbakanlarının bir değerlendirme toplantısı yapması bekleniyor.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş