Gündem

IGMG Genel Başkanı Ergün: “Tüm Vatandaşları Seçimlere Katılmaya Çağırıyorum”

İslam Toplumu Millî Görüş Genel Başkanı Kemal Ergün, Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak olan seçimlere katılım çağrısı yaptı.
24 Eylül 2021
İslam Toplumu Millî Görüş Genel Başkanı Kemal Ergün. Fotoğraf: Arşiv

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün “Tüm vatandaşları seçimlere katılmaya çağırıyorum.” diyerek Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak olan seçimlere katılım çağrısı yaptı. Bilhassa Müslümanların seçimlere katılımının önemli ölçüde artmasını temenni ettiğini belirten Kemal Ergün, seçim çağrısına şöyle devam etti: “Önümüzde yeni bir federal seçim var. Seçmenler önümüzdeki yasama döneminde kimin bu ülkeyi yöneteceğine karar verecek. Bu karar çok büyük bir sorumluluk taşımaktadır. Zira bu sorumluk, topluma ve bu toplumda birlikte yaşama biçimimize karşı bir sorumluluktur: İnsan hakları ve haysiyetine saygılı ya da nefret ve ırkçılıkla karakterize edilen bir yaşam.”

Seçimlerde kullanılmayan oyların da tıpkı kullanılan oylar gibi sayılacağını belirten Ergün, “Oyunuzla, toplumun çoğunluğunun davranışını değiştiriyor, böylece de seçimlere etki ediyorsunuz. Bu nedenle, oy kullanma hakkı olan tüm vatandaşları yaklaşan federal seçimlere acilen ve etkin bir şekilde katılmaya çağırıyorum. Kullanılmayan her oy, ortak yönlerimizi güçlendirmek ve ırkçıları zayıflatmak için boşa harcanmış bir fırsattır.” diye konuştu.

Ergün, son olarak özellikle Müslüman seçmenlerin eskisinden daha fazla seçimlere katılmasını ümit ettiğini belirtirken, “Özellikle biz Müslümanların, İslam karşıtı partilerin oluşturduğu tehlikeler karşısında oylarımızla demokratik güçleri desteklememiz gerekiyor. Seçimin güzel bir şekilde tamamlanmasını, ülkemiz ve toplumumuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye kaydetti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş