Gündem

Almanya’da Türkiye Kökenli Bir Kişinin Yaşadığı Daireye Kundaklama Girişimi

Almanya'da Türkiye kökenli bir kişinin kaldığı dairenin balkonuna, kimliği belirsiz kişilerce molotofkokteyli atılarak kundaklama girişiminde bulunuldu.
21 Ekim 2021
@aa

Almanya’nın Solingen kentinde Türkiye kökenli bir kişinin kaldığı apartman dairesinin balkonuna, kimliği belirsiz kişilerce molotofkokteyli atılarak kundaklama girişiminde bulunuldu. Savcılık ve polis olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma başlattı.

Polis halktan olayın aydınlatılması için yardım istedi

Savcılık ve polis yaptıkları yazılı açıklamada, olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma başlatıldığını duyurarak olayın aydınlatması için halktan yardım istedi. Açıklamada, Schwert caddesindeki bir apartman dairesinin balkonuna gece 02.00 sularında içinde yanıcı sıvı bulunan bir şişe atıldığı belirtildi.

48 yaşındaki kiracı yangını kendi imkanlarıyla söndürdü

Olayda hafif yaralandığı belirtilen 48 yaşındaki kiracının yangını kendi imkanlarıyla söndürüp polisi aradığı belirtilen açıklamada, Wuppertal savcılığı ve polisinin olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma başlattığı duyuruldu. 29 Mayıs 1993’te Almanya’nın Solingen şehrinde, Mevlüde ve Durmuş Genç ailesinin evi ırkçılar tarafından kundaklanmış ve 5 kişi hayatını kaybetmişti.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

Pin It on Pinterest

Paylaş