Toplum

IGMG Köln Bölgesi Yeni Hizmet Binası Açıldı

IGMG Köln Bölgesinin yeni hizmet binası törenle açıldı. Açılış törenine IGMG Genel Başkanı Ergün ve Köln Muavin Başkonsolosu Hikmet Armağan ile birlikte çok sayıda bölge başkanı da katıldı.
İskender Güngör
22 Kasım 2021
IGMG Köln Bölgesi yeni hizmet binası yapılan dualarla açıldı.

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Köln Bölgesi yeni hizmet binası yapılan bir törenle açıldı. Köln Bölge hizmet binasının açılışına IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün ile birlikte T. C. Köln Muavin Başkonsolosu Hikmet Armağan, Köln Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Muharrem Kuzey ve çok sayıda bölge başkanı katıldı.

IGMG Köln Bölge Başkanı Ali Bozkurt, törende yaptığı konuşmada, ilk kurulduğu yıllarda sadece bir büroda çalışan IGMG’nin şimdi, bölge, eğitim ve gençlik merkezleri ile Müslümanlara hizmet ettiğine dikkat çekti.

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün de son günlerde camilere yapılan saldırılar dolayısıyla endişelerini dile getirdi. Ergün “Ancak, bu saldırıları tüm bir topluma mal edemeyiz.”dedi.

Açılışa katılan T. C. Köln Muavin Başkonsolosu Hikmet Armağan da Göçün 60. Yılına gelindiğinde Türklerin Almanya’da azımsanmayacak hizmetler yaptığını belirtti ve bu hizmetleri yapmaya da devam edeceklerini ifade etti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş