Toplum

“Ahlakımız, Hz. Muhammed’in Ahlakı Gibi Olmalı”

Danimarka’da “Güzel Ahlak” temalı Alemlere Rahmet programları yapıldı. Programda, Peygamberimizin ahlakının günümüze de yansıtılması gerektiği üzerinde duruldu.
Şevki Şahin
04 Aralık 2021
Danimarka'da iki yerde Alemlere Rahmet Programları yapıldı.

Danimarka İslam Toplumu (DIT), “Güzel Ahlak” temalı Âlemlere Rahmet programlarına başladı. İlk program, Vejle şubesinde yapılırken ikincisi de Hvidovre/Kopenhag’daki Bölge Merkezinde gerçekleşti.

“Güzel Ahlak” ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) ahlakının hayata uygulanmasının gündeme geldiği programlarda günün hatibi olarak IGMG Genel Merkez Hatibi Ramazan Uçar yer aldı. Ramazan Uçar, “Peygamberimizi doğru anlayıp hayatımızın merkezine koyarsak hayatımız kolaylaşır.” dedi. Ramazan Uçar, Peygamber Efendimizin ahlakını yaşamaya çalışırken, bu ahlakî davranışların günümüze de mutlaka yansıtılması gerektiğini de söyledi. “Peygamberimizin öğrettiği gibi, her işimizi en doğru ve güzel şekilde yapmalıyız. Müslüman olup da, buna göre davranmazsak orada problem vardır.” diyen Ramazan Uçar, bir insanın ahlaklı olması durumunda o insanın dini, ırkı, görüşü ne olursa olsun sevileceğine ve itibar göreceğine dikkat çekti.

Ramazan Uçar: “Müslüman olup da, buna göre davranmazsak orada problem vardır.”

Danimarka İslam Toplumu Başkanı Mustafa İncikli de neden Güzel Ahlak temasını seçtiklerini “Biz, Efendimiz Hz. Muhammed’in ahlakını örnek olarak O’nu anlamaya ve anlatmaya ve O’nun ahlakı ile ahlaklanmaya çalışmalıyız.” ifadesi ile anlattı.

Programların sonunda, okunan hatimlerin duası yapıldı. Duayı, Genel Merkez Hatibi Fatih Aksay yaptı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş